Publikācijas

Mans migrēnas pirmās palīdzības komplekts ir mans otrais ES!


Nav noslēpums, ka vēl joprojām sabiedrībā valda maldīgi uzskati un stereotipi par migrēnu, tās izpausmēm un ietekmi uz dzīves kvalitāti. Sastapšanās ne vien ar neizpratni, bet arī neiecietību un neticību no apkārtējiem, noved pie šķietami pareizākā ceļa - klusēšanas. Tomēr tādējādi tiek liegta iespēja citiem ieraudzīt patieso dzīvi ar šo slimību. Galvassāpju speciāliste dr. Linda Zvaune reiz sacīja: "Dalīta bēda ir pusbēda. Nav runa par žēlošanos, bet par savas "sāpes" atlaišanu - nosaukšanu vārdos. Ir pierasts dalīties ar skaistām bildēm, jaukiem notikumiem, priekiem. Grūtāk ir uzticēt kādam savu bēdu. Tomēr ir jāmēģina izstāstīt kādam savu galvassāpju stāstu. Draugam, draudzenei, mammai vai varbūt sev pašam, uzrakstot to uz papīra. Un, iespējams, šādi daloties, mēs varam palīdzēt ne tikai sev, bet arī kādam citam migrēnas pacientam."

Ik pa laikam nodrošināsim mūsu rakstu krājumu arī ar dažādiem pieredzes stāstiem un intervijām ar migrēnas pacientiem. 

Intervējamā: Edija

Vecums: 49 gadi

Dzīvesvieta: Toronto, Kanāda

Labākais draugs migrēnu laikā: ledus maisiņi

Visdīvainākais migrēnas simptoms: tekošs deguns

Paredzamākais migrēnas provocējošais faktors: stipras smaržas

 

Kad Tev tika diagnosticēta migrēnu un kā tas notika? Vai Tev noteica kādu specifisku migrēnas veidu?

- Man migrēnu diagnosticēja jau pirms 10 gadiem, bet, manuprāt, man migrēna ir bijusi jau kopš bērnības. Vienīgi tajā laikā ne es, ne mana mamma nebijām spējīgas noteikt, kas tas ir un kā ar to cīnīties. Parasti viss sākās ar vēdergraizēm, tad pievienojās galvassāpes. Braucot mašīnās, man bieži vien palika slikti, tādēļ visi ceļojumi ar mašīnu man vienmēr sākās ar Gravol (medikaments, kas palīdz pret sliktu dūšu, vemšanu un reiboņiem).
 

Ko Tu esi mainījusi savā dzīvesveidā, lai pēc iespējas izvairītos no nepatīkamā pārsteiguma - migrēnas lēkmēm?

- Es vienmēr ceļoju ar savu migrēnas pirmās palīdzības komplektu, kurā var atrast visu sev nepieciešamo: medikamentus, kakla krēmu un ausu aizbāžņus. Tāpat es cenšos iet agri gulēt, ēst veselīgi un veikt fiziskās aktivitātes ik dienu!
 

Kas bija Tavs pagrieziena punkts šajā ceļojumā ar migrēnu?

- Kopš tā laika, kad visbeidzot sapratu, ka man patiešām ir hroniskā migrēna, un iemācījos to pieņemt, es cenšos izbaudīt “labās” dienas pēc pilnas programmas, jo apzinos, ka nākamā lēkme var mani pārsteigt nesagatavotu jebkurā mīļā brīdī.
 

Kas Tev ir palīdzējis visvairāk Tavā migrēnas ceļojumā un kā?

- Mana ģimene un draugi, kas ir mani uzklausījuši vai vienkārši pavadījuši ar mani laiku, kad es nejūtos labi, ir bijuši mans lielākais glābiņš!
 

Kas Tevi ir pārsteidzis visvairāk šajā ceļojumā?

- Ka es patiesībā esmu stiprāka, nekā domāju!
 

Un kāds būtu Tavs ieteikums citiem, kas, tāpat kā Tu, ik dienas cīnās ar migrēnu?

- Neļauj šim briesmonim Tevi pieveikt!
 

Kas ir nākamā pietura Tavā migrēnas ceļojumā?

- Es ļoti ceru, ka šis ceļojums būs beidzies līdz ar menopauzes iestāšanos!
 

Avots: https://migraineagain.com/emergency-migraine-kit/

Kategorijas