Publikācijas

3 iemesli, kāpēc Tev beidzot būtu jāatrod vispiemērotākais galvassāpju ārsts


Mēs katru nedēļu saņemam ziņas un e-pastus no izmisušiem pacientiem, kuri vairs neredz izeju no neizbēgoši spiedošajām migrēnas knaiblēm, kuri izmēģinājuši visas iespējamās ārstešanās metodes, bet nekas nav līdzējis/vairs nelīdz. Visi kā viens jautā - ko darīt tālāk? Kādas vēl ir opcijas? Iespējams, ka ir laiks beidzot atrast vislabāko galvassāpju ārstu (tava maciņa iespējās). Ja Tev un Tavam šī brīža ārstējošajam ārstam (vairs) neizdodas sasniegt jebkādu progresu, tas ir, samazināt migrēnas lēkmju biežumu vai intensitāti, - IR LAIKS!

Ir laiks kāpt vilcienā, autobusā, automašīnā vai lidmašīnā un saņemt pasaules līmeņa palīdzību!

3 pazīmes, kāpēc Tev beidzot būtu jāatrod sev vispiemērotākais galvassāpju ārsts!
 

1. Tavas dzīves kvalitātes līmenis ir zem normas jeb nulle

Tu slimo biežāk nekā esi vesels. Tava ģimene, draugi un paziņas cenšas būt saprotoši, bet patiesībā vairs nespēj panest tavu slimību. No rīta pamostoties, Tu esi pārsteigts, ja patiešām jūties labi. Tu vairs nespēj ne sev uzticēties, ne būt par sevi un savām spējām pārliecināts, jo Tev nav ne jausmas, ko rītdiena nesīs.

No kādas migrēnas pacientes personīgā stāsta: “Es Tevi lieliski saprotu, arī es pati tur esmu bijusi. Mums neviens nevar apsolīt perfektu vai pat labu veselību. Bet ir pieejamas neskaitāmas izcilas galvassāpju klīnikas un profesionāļi, kas Tev var palīdzēt!

Es pati pirms aptuveni desmit gadiem cīnījos ar migrēnu 25 no 30 dienām mēnesī. Mana dzīves kvalitāte bija, patiesību sakot, nožēlojama. Un es biju meklējusi palīdzību pie visiem iespējamiem ārstiem un speciālistiem savā reģionā. Nekā.

Bija acīm redzami, ka man jāsēžas lidmašīnā un jālido ar tiešo reisu pie speciālista, kas spēs savaldīt manu migrēnu. Kopš tikšanās ar savu labāko galvassāpju speciālistu, mana dzīves kvalitāte ir augusi no 0 līdz 8 (10 baļļu skalā)!’’

Visās TOP līmeņa galvassāpju klīnikās izmanto interdisciplināro pieeju, lai nodrošinātu visveiksmīgākos rezultātus darbā ar migrēnām. Parasti šīs kompleksās, kombinētās ārstēšanas pamatā ir klasiskās medicīnas ieteiktie medikamenti + darbs ar medicīniskām iekārtām + uztura pratība + fizioterapija + psihoterapija. 

Arī pie mums, Vivendi Galvassāpju centrā, tiek pielietota tieši šāda ārstēšanas metode!
 

2. Tu vairs nespēj efektīvi strādāt

Daudzi migrēnas pacienti sāk savu ceļojumu ar migrēnu, ieslēgtu čemodānā, jau bērnībā (ar diagnosticētu vai vēl neatklātu migrēnu), kas tupinās ar periodiskām lēkmēm un progresē līdz pat hroniskām migrēnām vai galvassāpēm.

Ārsti vēl joprojām meklē atbildes, kādēļ migrēnas no periodiskām lēkmēm progresē līdz hroniskām slimībām. Bet, lai kā arī nebūtu, hroniskas migrēnas klātbūtne paredz neskaitāmus apgrūtinājumus ikdienā, to starpā - nespēju strādāt sava potenciāla pilnā amplitūdā. Ja vispār spēj pastrādāt.

Ja arī Tev ir līdzīgi, iesakām izlasīt rakstu 10 JobsThat Can Work Despite Miraines (raksts pieejams angļu valodā). Vairāki migrēnas pacienti ir pārveidojuši savu darba vidi, lai spētu funkcionēt gan labajās, gan ne-tik-labajās dienās. Visbīstamākais, ar ko migrēnas pacienti saskaras ikdienā, ir medikamentu pārdozēšana, lai tikai spētu parādīties savā darba vietā un pildīt savus darba pienākumus. Tas nevienā brīdī nenāk par labu ne pašam migrēnas pacientam, ne arī kompānijai. Tādēļ jāmeklē zelta vidusceļš, kas būtu derīgs kā vienai, tā otrai frontei! Visbiežāk šis zelta vidusceļš ir fleksiblas darba stundas un iespēja strādāt no jebkuras vietas.
 

3. Tu esi izmēģinājis visas vietējās iespējas

Ir diezgan liela iespēja, ka Tu esi izmēģinājis visas vietējās opcijas - neskaitāmus ģimenes ārstus, neirologus, zobārstus, optometristus, psihoterapeitus un citus -, ja cīnies ar savām galvassāpēm jau ilgāku laiku. Bet kā zināt, ka šie speciāliti patiešām ir vislabākie? Iesakām pirms vizītēm pārbaudīt speciālistu vai ārstniecības vietu vērtējumu internetā, pārlasīt atsauksmes un izvērtēt citu pacientu pieredzi. Lai gan, protams, arī labi ārsti var iegūt sliktu vērtējumu kādu blakus apstākļu dēļ. Interneta vērtējumi nav visuzticamākais avots, tomēr tas sniedz kaut virspusēju informāciju un ļauj tuvāk iepazīt speciālistu, kam uzticēsi savu smago vezumu. Iespējams - Tev tieši tagad būtu jāiet prom no sava ārsta un jāmeklē kāda cita opcija. Vai vismaz jāapmeklē vēl viens speciālists, lai iegūtu plašāku skatījumu.

Vidēji mediķu apmācībās ir iekļautas vien 4-10 mācību stundas migrēnas un galvassāpju ārstēšanai, lai gan galvassāpes ir viens no 10 visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kādēļ cilvēki vispār apmeklē ārstus. Vai Tu neesi pavadījis vismaz 4-10 stundas uzgaidāmajā telpā, gaidot uz vizīti par savām galvassāpēm? Vai pazaudējis jau 4-10 stundas šajā mēnesī migrēnas dēļ? Sāc rīkoties!

Pat ja Tev šķiet, ka viss ir kļuvis bezcerīgs, nezaudē cerības! Turpini meklēt palīdzību! Bet izvērtē rūpīgi, pie kā Tu dodies. Varbūt ir vērts pamainīt savu iestaigāto taciņu.
 

Avots: https://migraineagain.com/3-reasons-time-to-see-best-headache-specialist/

Kategorijas