Vai kādreiz Tev ir šķitis, ka esi vienīgais – ja ne uz šīs planētas, tad vismaz savā birojā, kuram jācīnās ar migrēnas nepatīkamajiem uzbrukumiem? Un šī netaisnības sajūta sāp daudz vairāk nekā bezpalīdzība… Migrēna ir viens no tādiem bezspēcības cēloņiem, kas ar neapbruņoti aci pat nav redzami, tomēr rada pavisam konkrētas lamatas labai pašsajūtai.
Pēc migrēnas pētījumu datiem vairāk nekā 90% migrēnas slimnieku nav spējīgi pilnvērtīgi strādāt migrēnas lēkmes laikā, tā radot 113 miljonu zaudētu darba dienu, kas darba devējiem izmaksā ap 13 miljardiem ASV dolāru ik gadu. Kā tad samazināt šos neglaimojošos statistikas datus?
Izmēģini šos 7 veidus, kā iespējami labāk darba laikā sadzīvot ar kolēģi – migrēnu!
Neskatoties uz arvien pieaugošo izpratni par migrēnas nopietnību un tās slimnieku ciešanām, sabiedrībā arvien pastāv neskaitāmi aizspriedumi un to vergi, kas uzskatīs Tavas sūdzības drīzāk par iegansta meklējumiem, bet Tevi pašu - par vāja rakstura cilvēku. Lai cik skumji arī tas nebūtu, arvien pastāv organizācijas, kas izvairās algot cilvēkus ar hroniskām saslimšanām, jo tas nozīmē papildus darba nespējas dienas un izmaksas. Tāpēc darba vidē iesakām vienmēr apsvērt pirms dalīties ar šo informāciju, lai pasargātu sevi!
Ja Tev ir vadītājs vai kāds kolēģis, kuram vajadzētu zināt par Tavām nedienām ar migrēnu, rūpīgi pārliecinies, ka viņš izprot migrēnas un spēs Tev sniegt atbalstu, kad tas būs nepieciešams. Tāpat neaizmirsti informēt par laiku, kad Tu būsi spējīgs atgriezties un pabeigt savu iesākto darbu. Ja ir iespējams – sarunā kādu kolēģi, kas spētu Tevi piesegt šādos gadījumos, piedāvājot atlīdzināt viņam tādā pašā vai līdzīgā situācijā.
Nomaini fluorescentās gaismas spuldzes uz mierīgāku gaismu. Ja Tava darba diena paiet pie galda, novieto savu datora ekrānu acu līmenī, lai uz kaklu netiktu likta pārlieku liela slodze. Novieto smaržu-neitralizējošo paciņu pie sava darba galda vai kabatā. Ja nespēj kontrolēt gaismu, izmanto īpaši migrēnas pacientiem izveidotās lēcas (piemēram, Axon Optics vai TheraSpecs). Iesakām iegādāties arī diskrētas skaņu izolējošās austiņas!
Laba hidratācija ir nozīmīgāka, nekā Tu spēj iedomāties! Un tā ir jo īpaši nozīmīga cīņā ar migrēnu. Ja novietosi ūdens lietošanas iekārtu sev tuvāk vai vietā, kurai tu pastāvīgi ej garām, būs daudz lielāka iespēja, ka to pamanīsi un uzpildīsi savu ūdens glāzi daudz biežāk.
MLD ir Tavs migrēnas labākais draugs. Ja Tavā darba vietā ir 20 cilvēku, iespēja, ka vismaz viens no kolēģiem arī cieš no migrēnas, ir diezgan liela. Uzturi ar viņu labas attiecības un kļūstiet par draugiem, jo nelaimes satuvina – tā ir visiem sen zināma patiesība. Ikdienā jūs spēsiet viens otru atbalstīt un izprast daudz labāk par citiem kolēģiem. Apmainieties ar ledus maisiņiem un atgādiniet viens otram par regulāru maltīšu ieturēšanas un ūdens dzeršanas nozīmi!
Ja Tava migrēna attīstās un traucē pildīt darba pienākumus, negaidi brīdi, kad migrēnas sāpju dēļ būs nepieciešams izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību! Tu esi migrēnai kandidāts uz spēcīgākiem pārbaudījumiem un Tev tam ir jābūt gatavam.
Ja Tu jūti jebkādus tuvojošās migrēnas lēkmes simptomus, rīkojies nekavējoties! Ātrāka atbildes reakcija un nemedikamentoza vai medikamentoza migrēnas ārstēšana sniegs neiedomājami labākus rezultātus, nekā gaidot, kad Tavu ķermeni no visām pusēm apņems neiedomājamas sāpes. Vienmēr paturi prātā sev jau zināmos un ārstu ieteiktos risinājumus cīņā ar migrēnas lēkmi, lai tā Tevi nepārsteigtu nesagatavotu!
Avots: https://migraineagain.com/7-strategies-manage-migraine-at-work/