Aizvadīts grāmatas "Meitene hameleons" prezentācijas pasākums

Aizvadīts grāmatas "Meitene hameleons" prezentācijas pasākums

Ceturtdien, 31. martā, veselības centrā “Vivendi” norisinājās īpašs notikums – mūsu kolēģa ārsta-psihoterapeita Tarasa Ivaščenko un klīniskās psiholoģes Natālijas Morozovas grāmatas “Meitene hameleons” prezentācijas pasākums.

Pasākuma laikā dr. Tarass Ivaščenko pastāstīja par to, kas ir depresija, kā tā rodas, izpaužas un cik ļoti ietekmē cilvēka ikdienu un dzīves kvalitāti kopumā. 

Grāmata “Meitene hameleons” ir rakstīta dienasgrāmatas formā, un tā stāsta par kādas meitenes, vārdā Kaija Klints, ikdienu, kura cenšas sadzīvot ar depresiju un robežstāvokļa personības traucējumiem. Skaudrie, brīžiem šokējoši vaļsirdīgie Kaijas ieraksti dienasgrāmatā  lasītājam ļauj saprast, ka nonākšana dzīves zemākajā punktā un pēcāk atpakaļceļa meklēšana uz psihiskās veselības atgūšanu ir ārkārtīgi sarežģīts un dažubrīd arī biedējošs process. Lai arī tas mēdz būt pilns vientulības, baiļu, kauna un dusmu, no depresijas ir iespējams izārstēties.
Kaijas pieredzi no terapeitiskā skatpunkta analizē grāmatas autori, speciālisti psiholoģijas un psihoterapijas jomā.

“Grāmata ir paredzēta ikvienam cilvēkam, kurš kaut reizi mūžā ir saskāries ar depresiju, neatkarīgi no tā, vai šī slimība ir skārusi pašu vai ar to cīnās kāds no tuviniekiem. Soli pa solim esam aprakstījuši stadijas, kuras piedzīvo depresijas slimnieki – sākot ar krīzes rašanās brīdi līdz pat nonākšanai pie domas veikt pašnāvību, lai izbeigtu šīs šķietami nebeidzamās ciešanas. Grāmata tika rakstīta ar mērķi, lai radītu sabiedrībā izpratni par depresiju un to, kādā mērā tā spēj izkropļot realitāti un uztveri. Vienlaikus cenšamies izskaust sabiedrībā valdošo stigmu un greizos priekšstatus par šo slimību, stiprinot pārliecību, ka to ir iespējams izārstēt, no jauna atgūstot dzīvotprieku,” saka ārsts-psihoterapeits Tarass Ivaščenko.

Grāmata tiek rekomendēta un pielietota arī kā mācību materiāls Latvijas Universitātes topošajiem ārstiem-psihiatriem un psihoterapeitiem.

Pasākuma noslēgumā ikvienam interesentam bija iespēja iegādāties grāmatas eksemplārus latviešu un krievu valodā ar dr. Tarasa Ivaščenko autogrāfu.

Kā atklāja Tarass, nākotnē plānots izdot vēl vienu grāmatu par psihoterapiju un to, kas notiek ārsta kabinetā terapijas laikā, tādējādi mazinot bailes un nepareizus priekšstatus sabiedrībā.

Vēlam mūsu kolēģim veiksmes un izdošanos arī nākamās grāmatas tapšanas procesā! 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz