Klīniskā psiholoģe Daiga Zadināne asociācijas “EMDR Europe” rīkotojā 25. darbnīcu (workshop) konferencē

Klīniskā psiholoģe Daiga Zadināne asociācijas “EMDR Europe” rīkotojā 25. darbnīcu (workshop) konferencē

Klīniskā un veselības psiholoģe Daiga Zadināne kā biedrības EMDR Latvija valdes locekle kopā ar tās priekšsēdētāju Marinu Sokolu-Nazarenko jūnija sākumā apmeklēja asociācijas EMDR Europe rīkoto 25. darbnīcu (workshop) konferenci Dublinā, Īrijā. Konferences tēma bija Ceļi pretī mieram ar EMDR (Pathways to Peace with EMDR).

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – acu kustību desensibilizācijas un atkārtotas apstrādes terapija ir zinātniskos pierādījumos pamatota integratīva, strukturēta psihoterapija. Tā izmanto mainīgu, bilaterālu galvas smadzeņu stimulāciju, kas veicina adaptīvu informācijas apstrādi un tādējādi palīdz mazināt grūtu dzīves pieredžu emocionālo slogu. Ja sākotnēji tika zinātniski pierādīta EMDR terapijas efektivitāte pēctraumas stresa sindroma pacientiem, tad tagad ir skaidrs, ka tās pielietojums ir daudz plašāks un tā var būt palīdzoša pie daudzveidīgām psiholoģiskām grūtībām.

Daiga Zadināne par spilgtākajiem iespaidiem dalās: “Konferencē apmeklēju psiholoģes Bethany Brand četrdaļīgu lekciju par darbu ar disociāciju. Tā lika aizdomāties par niansēm darbā ar disociatīviem klientiem, kā arī par izaicinājumiem disociācijas zinātniskajā izpētē. Galvenā atziņa – EMDR terapija nekaitē disociatīviem klientiem, ja to pielieto pareizi un pareizā brīdī.

Spilgti atmiņā iespiedušās lektores Dolores Mosquera video demonstrācijas un pieredzes stāsti, runājot par EMDR pielietojumu personības traucējumu gadījumā.

Uzzināju par tūlītējas stabilizācijas procedūru (ISP - Immediate Stabilization Procedure) individuāli un grupās (G-ISP) dabas un cilvēka radītu katastrofu upuriem, kas pārsteidza ar savu vienkāršību un tajā pašā laikā efektivitāti šķietami bezizejā nonākušajiem.

No galvenajiem runātājiem man īpaši patika asociācijas EMDR All-Ireland prezidenta Gus Murray noslēguma lekcija par paaudžu traumu pārmantojamību un EMDR terapijas potenciālu, kur viņš stāstīja par savu un savas dzimtas pieredzi Ziemeļīrijas konfliktā un aicināja pievienot EMDR terapijas standarta protokolam papildu dimensiju darbam ar paaudžu traumām.

Papildus konferencei kopā ar Marinu Sokolu-Nazarenko reprezentēju biedrību EMDR Latvija un pārstāvēju tās intereses pētnieku sanāksmē, kā arī sarunās ar asociācijas EMDR Europe vadību un starptautiski atzīstamiem pētniekiem un praktiķiem EMDR jomā no dažādām valstīm.

Priecājos, ka EMDR terapija beidzot attīstās arī Latvijā un es varu būt daļa no šīs attīstības. Šī konference radīja man pateicības izjūtu par iespēju apgūt EMDR terapiju, kā arī sajūtu, ka esmu īstajā vietā un laikā un daru to, kas man patīk."

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz