Publikācijas

Aiz katrām bailēm slēpjas veiksme jeb kā pārvarēt trauksmi, kas traucē pilnveidoties

Bieži šķiet, ka starp mums un mūsu sapņiem vai iecerēm ir nepārvarama siena. Cilvēki, kuri vēlas sasniegt savu iecerēto mērķi vai uzsākt kaut ko jaunu, nereti vien svārstās un jūtas ndroši. Šāds īss šaubu un pārdomu mirklis ir pavisam normāls – nav prātīgi darboties bez apstājas, ir vajadzīgas pauzes, lai izvērtētu un apdomātu notiekošo. 

Šaubas pārtop par problēmu brīdī, kad tās transformējas par bailēm vai trauksmi, neļaujot darīt to, ko kas izcili padodas. Ja bailes stājas ceļā mērķu sasniegšanai un veiksmei, ir pienācis brīdis, kad jāizvērtē situācija un jāmēģina pārvarēt bailes, darot to, par ko vienmēr esi sapņojis.

Seši padomiem, kā pārvarēt trauksmi, kas traucē pilnveidoties:

Atzīsti, ka tev ir bail

Lielākā daļa cilvēku negrib atzīt, ka tieši bailes ir tas faktors, kas traucē sasniegt mērķus. Vieglāk šķiet piemeklēt kādu aizbildinājumu, sakot, ka tāpat jau pietiek problēmu un rūpju. Taču, ja attaisnojumi nav racionāli, nākas sev atzīties, ka bailes ir ņēmušas virsroku, bet par to nebūt nav jākaunas vai jājūtas slikti – tā gadās ar jebkuru. 

Pajautā sev, kāpēc baidies

Atzīt, ka man ir bail, ir atbilde uz jautājumu "Kas notiek?". Tomēr atbilde uz jautājumu "Kāpēc?" ir vēl svarīgāka, jo tā var palīdzēt rast risinājumu. Kāpēc man ir bail īstenot lielisku ideju, iegūt paaugstinājumu darbavietā vai turpināt mācības? Daudziem tās ir bailes no izgāšanās, it īpaši, ja mērķa īstenošanai ir nepieciešams finansiāls atbalsts. Piekritīsi taču, ka nevienam negribas justies vainīgam par to, ka ģimenes cerības ir pieviltas, bet tās budžets – manāmi sarucis.

Taču, ja mēs labi padomājam, risks pastāv un pastāvēs vienmēr – kaut vai gatavojot visvienkāršāko ēdienu uz pasaules – pastāv varbūtība, ka mēs varētu izgāzties. 

Iemācīties pieņemt faktu, ka risks būs vienmēr ir tikpat svarīgi kā saprast, ko varētu darīt lietas labā, lai to novērstu vai samazinātu. Esi piesardzīgs un rūpīgs, bet apzinies, cik reāli un ko tieši konkrētajā situācijā vari kontrolēt. Izmanto trauksmes pārvarēšanas stratēģijas – racionāli apdomā visu, kas rada bažas.

Citi kā iedvesmas avots

Smelties iedvesmu no kāda, kurš jau ir paveicis to, kas vēl ir tikai manā vēlmju sarakstā, ir efektīvs veids, kā cīnīties ar trauksmi, nemieru un nomācošo nedrošības sajūtu. Tam nav jābūt cilvēkam no paziņu loka. Iespējams, šis cilvēks ir sarakstījis grāmatu, uzstājies TED konferencē ar iedvesmojoši motivējošu runu ceļā uz savu mērķu un ieceru realizēšanu. Iespējams, par šo cilvēku uzzināji, kādā žurnālā nejauši izlasot interviju. Piemēram, ja vēlies pakāpties augstāk pa karjeras kāpnēm, nebaidies aprunāties ar kādu kolēģi, kurš šo mērķi jau ir īstenojis, un ir gatavs dalīties pieredzē.

Caur citu cilvēku padomiem un pieredzes stāstiem pašam būs mazāk iemeslu justies satrauktam un trauksmainam. Bez tam – tā ir lieliska iespēja mācīties no cita cilvēka neveiksmēm, kļūdām, pašam izvairoties no nepareizu izvēļu izdarīšanas savā ceļā.

Citu cilvēku gudrība ir nenovērtējams rīks. 

Veic mazus un izpildāmus soļus

Savā situācijā atrod kaut ko, ko tu pavisam noteikti vari kontrolēt un fokusējies uz to. Tas ir ļoti piezemējošs rituāls trauksmainiem cilvēkiem, kas liks justies pārliecinoši dažādās situācijās.

Ko ikdienā var darīt, lai samazinātu trauksmi, kas traucē pilnveidoties?

Piemēram, tavs mērķis ir kļūt par uzņēmēju, bet tu baidies, ka tev nebūs pietiekama starta kapitāla.

Padoms: Regulāri burtnīcā, datorā vai mobilajā aplikācijā pieraksti visus savu izdevumus, lai labāk saprastu, kādiem mērķiem tiek tērēta nauda. Izveido krājkasi, lai pēcāk sakrāto naudu varētu ieguldīt mērķa sasniegšanai. Bez tam – šāds solis apliecinās arī tavu apņēmību un mērķtiecību. 

Sagatavojies un nostiprini savas pozīcijas

Vienmēr parūpējies, lai tev pa rokai būtu rezerves plāns un kādas alternatīvas stratēģijas. Cerams, ka tās nevajadzēs izmantot, tomēr tās palīdzēs izvairīties no nevajadzīgas trauksmes un emocionālā diskomforta. Vai zināji, ka sociālais tīkls YouTube sākotnēji bija paredzēts kā video iepazīšanās portāls? Šobrīd mēs zinām, ka YouTube darbojas pavisam citādi un tieši tāpēc, ka tika izmantots rezerves plāns. 

Soli pa solim

Lielo mērķi sadali mazākos, ātrāk sasniedzamos mērķos. Nebaidies sevi paslavēt par katru izdošanos un mazo uzvaru. 

Pastāvīgs pozitīvs apstirpinājums mazina trauksmi un emocionālo diskomfortu. 

Ja nepieciešams – kādu brīdi iepauzē, apstājies, ievelc elpu un ar vēsu prātu izvērtē situāciju, sev atgādinot, ka viss notiek labi, pat ja virzīšanās uz mērķi notiek lēnā, nosvērtā tempā. 

Savu baiļu pārvarēšana var būt laikietilpīgs process, taču visa pamatā ir apzināties un pieņemt bailes, pārliecinoši ņemot grožus savās rokās situācijās, kurās esi noteicējs. Tici – tavas rīcības rezultātu novērtēšana palīdzēs turēties uz pareizā ceļa. 

Avots: https://www.psyarticles.com/emotion/how-to-conquer-anxieties.htm


5 ieteikumi emocionālās labsajūtas uzlabošanai

Jaunajā gadā ikkatram no mums ir kādi sapņi, ko vēlamies piepildīt, tomēr nenoliedzami, ka visas ieceres izdosies īstenot tikai tad, kad būsim harmonijā ar sevi. Rakstā ir apkopoti 5 ieteikumi, kas var palīdzēt uzlabot emocionālo labsajūtu. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā bērnu mācīt pierast pie noteikumiem? (Interneta portāls Santa.lv)

Kristiāna Kalniņa (Klīniskā psiholoģe)

Nereti dažādās situācijās un vidēs (bērnudārzā, pulciņos u.c.), kad bērnam nav blakus vecāki – viņa drošais balsts – var rasties dažādas uzvedības problēmas, kas negatīvā veidā var ietekmēt turpmāko komunikāciju un saskarsmi gan ar pusaudžiem, gan ar pedagogiem. Kā bērnam palīdzēt apgūt labu uzvedību dažādās situācijās, lasi turpinājumā. 

 

Lasīt rakstu

 


Kā neuzņemties par daudz un nebojāt sev dzīvi (Avīze "Mājas Dakteris", 2019. gada decembra numurs)

Kristiāna Kalniņa (Klīniskā psiholoģe)

Dažkārt jau tā savā darbu piepildītajā ikdienā mēdzam uzņemties arī citu cilvēku rūpes un pienākumus, nespējot otram pateikt "nē". Uzņemoties pārāk daudz pienākumu, uz pleciem sev uzceļam milzu nastu, kas agrāk vai vēlāk sāks traucēt, būtiski ietekmējot mūsu labsajūtu, fizisko un psihoemocionālo veselību. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kāpēc depresija visvairāk nomāc vecumdienās (Avīze "Mājas Dakteris", 2019. gada decembra numurs)

Dr. Marina Veģere (Psihiatre)

Depresija teju klusi un nemanāmi mēdz ielauzties arī senioru ikdienā. Kā laikus pamanīt izmaiņas cilvēka uzvedībā un ko darīt, lai novērstu slimības attīstību, skaidro Veselības centra Vivendi psihiatre dr. Marina Veģere. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kairinātu zarnu sindroms: kā var palīdzēt Low FODMAP diēta? (Interneta portāls reitingi.lv, 2019)

Jeļena Pavlova (Uztura speciāliste)

Kairinātu zarnu sindroms (KZS) pieder pie funkcionālo gremošanas traucējumu grupas un šo diagnozi uzstāda gastroenterologs, izslēdzot citas slimības, kurām varētu būt līdzīgi simptomi. KZS simptomi var būt līdzīgi tādām slimībām kā, piemēram, aizkuņģa dziedzera mazspējai, endometriozei, vairogdziedzera slimībām, iekaisīgo zarnu slimībām, divertikulozei un pat onkoloģijai. 

Veselības centra Vivendi uztura speciālistei Jeļenai Pavlovai ir jau plaša praktiskā pieredze, strādājot ar KZS pacientiem, ko vēl papildinājusi Monašas universitātes (Austrālijā) teorētiskajā kursā, apgūstot zināšanas par FODMAP diētu KZS pacientiem, kas ievērojami uzlabo pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

“FODMAP ir diēta ar samazinātu fermentējamo ogļhidrātu (oligo-, di-, monosaharīdu un poliolu) saturu. Tie ir ogļhidrāti, kuri tiek lēni vai netiek nemaz uzsūkti tievajā zarnā, tie saista ūdeni un nonāk resnajā zarnā. Tur tos fermentē zarnu baktērijas, radot gāzes, sāpes, vēdera izejas biežuma un konsistences izmaiņas (aizcietējumus vai šķidru vēdera izeju),” diētas būtību skaidro uztura speciāliste.

Lasīt rakstu


Fizisko aktivitāšu ietekme uz neirotiskiem traucējumiem – trauksmi (Ziņu portāls LA.lv, 2019)

Reinalds Rimša (Klīniskais psihologs)

Arvien biežāk cilvēki meklē palīdzību pie speciālista saistībā ar stresu un neirotiskiem traucējumiem – paniku, ģeneralizētu trauksmi, bailēm, pēctraumas stresa sindromu, obesīvi kompulsīvajiem traucējumiem u.c. 

 

Lasīt rakstu


Antidepresanti + grūtniecība? (Žurnāls )

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Veselības centra psihiatre un psihiskās veselības virziena vadītāja dr. Inga Zārde skaidro, kas būtu jāņem vērā, lietojot antidepresantus, ja ir iestājusies grūtniecība vai tā tiek plānota. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Galvassāpju psihosomatiskie aspekti (žurnāls Doctus, 2019)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Veselības centra "Vivendi" psihoterapeits, psihosomatiskais ārsts dr. Tarass Ivaščenko medicīnas žurnāla "Doctus" marta numurā dalās padomos par to, kādos galvassāpju gadījumos bez neirologa un fizioterapeita nepieciešama arī psihoterapeita iesaiste. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Menopauze un depresija (žurnāls Aptiekārs, 2018)

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Depresijas rašanās iespējamība perimenopauzālā periodā ir pat līdz trim reizēm lielāka nekā pirms menopauzes. Ja sievietei dzīves laikā pirms menopauzes ir bijusi depresijas epizodes, tās atkārtošanās risks ir līdz piecām reizēm lielāks nekā sievietei, kurai depresija nav bijusi. Par depresijas simptomiem un terapiju perimenopauzālajā periodā stāsta veselības centra "Vivendi" psihiatre dr. Inga Zārde.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā atpazīt psihiskos traucējumus? (žurnāls Annas Psiholoģija, 2018)

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Nereti jebkāda rakstura izmaiņas tuviniekā mēs pamanām uzreiz. Kā rīkoties, ja novērotās izmaiņas ir saistītas ar psihes funkcionēšanu, piemēram, nepamatota satraukuma vai izteiktas emocionalitātes gadījumā? "Vivendi" centra psihiatre dr. Inga Zārde sniedz vērtīgas atziņas par psihiskiem traucējumiem žurnāla "Annas Psiholoģija" jaunākajā numurā.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Pamostos naktī un nevaru aizmigt (žurnāls Ievas Veselība, 2018)

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Katrs kaut reizi ir piedzīvojis šo nepatīkamo stāvokli, kad pamosties nakts vidū un vairs nevari aizmigt. Iemesli miega traucējumiem var būt dažnedažādi, lai labāk tos izprastu un rastu risinājumu, lasi žurnāla "Ievas Veselība"4. numuru, kurā veselības centra "Vivendi" psihiatre dr. Inga Zārde dalās ar savām vērtīgajām zināšanām par miega traucējumiem.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Par emocijām jārunā! Citādi slimosi

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

"Vai es jūtos izsalcis vai patiesībā vientuļš? Vai esmu vīlies vai aizkaitināts, ka darbā mani pienācīgi nenovērtē? Kāpēc, saku, ka man klājas labi, ja patiesībā jūtos pilnīgi citādi? Izrādās, nespēja izprast, apzināties un paust savas izjūtas ar laiku var novest pie dažādām saslimšanām," stāsta "Vivendi" ārsts psihoterapeits Tarass Ivaščenko. Lasi rakstu "Žurnāls 36,6ºC" jaunākajā numurā!

Rakstu aicinām lasīt šeit


Man vienmēr taisnība! (žurnāls Ievas Veselība, 2018)

 "Droši vien arī Tu dzīvē esi sastapusies ar draudzeni vai kolēģi, varbūt savu partneri, ar kuru grūti sarunāties un kur nu vēl diskutēt, jo viņš vienmēr visu zina labāk un viņam vienmēr ir taisnība... Pat ja apzinātā līmenī šis cilvēks dzīvo ar izjūtu, ka ir visgudrākais, vislabākais un perfektākais, neapzināti viņā ir ļoti liela nedrošība. nepārliecinātība un mazvērtība." Veselības centra "Vivendi" ārste psihoterapeite Inta Zīle skaidro, kas slēpjas aiz šīm bruņām, kā ar šādiem cilvēkiem komunicēt un kā palīdzēt, žurnālā "Ievas Veselība". 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Atbrīvoties no sāpēm bez zāļu lietošanas (žurnāls Mājas dakteris, 2018)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

"Hronisku sāpju cēlonis ne vienmēr ir konkrēta saslimšana.. Hroniskas sāpes vāji pakļaujas ārstēšanai, un tām ir izteiktākas blakusparādības, tāpēc hronisku sāpju gadījumā ieteicams nepaļauties tikai uz medikamentiem. Lai mazinātu sāpju radītās ciešanas, var līdzēt kognitīvi biheiviorāla terapija (KBT) – tā izmanto metodes, kas ļauj apzināt sāpju rašanās mehānismu," skaidro veselības centra "Vivendi" klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa žurnālā "Mājas Dakteris".

Rakstu aicinām lasīt šeit


Pieskāriena brīnumainais efekts (žurnāls Aptiekārs, 2018)

Kristīne Dūdiņa, Mag.Psych. (Klīniskā psiholoģe, KBT psihoterapeite apmācībās)

"Maiga fiziska kontakta nepieciešamība ir cilvēkam ielikta šūpulī.. Esot veikti pētījumi, kas rāda, ka viens pieskāriens var izmainīt veidu, kā cilvēks pieņem lēmumu. Patīkams pieskāriens padara cilvēku atvērtāku, empātiskāku un pat dāsnāku," stāsta veselības centra "Vivendi" psiholoģe Kristīne Dūdiņa

Rakstu aicinām lasīt šeit


Nepamatots uztraukums – nevēlams ceļabiedrs (žurnāls Mājas Dakteris, 2018)

Dr. Mārtiņš Ogsts (Psihiatrs)

"Būtībā trauksme, arī bailes ikdienas dzīvē ir normāla reakcija uz kādu bīstamu vai saspringtu situāciju... Bet tomēr, ja cilvēkam trauksme ir bez acīm redzama ārēja iemesla, tas vien liecina par kaut kādu problēmu," stāsta veselības centra "Vivendi" psihiatrs dr. Mārtiņš Ogsts. Par trauksmi un iespējām to pārvarēt var lasīt žurnāla "Mājas Dakteris" jaunākajā numurā!

Rakstu aicinām lasīt šeit


Harmoniskas personības šķautnes (žurnāls Materia Medica, 2018)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Harmonisks ir cilvēks, kam ir līdzsvars starp emocionālām, intelektuālām, sociālām un fiziskām dzīves sastāvdaļām, kuras nav pretrunā cita ar citu. Tas, kas ir saskaņā ar sevi, veido harmoniskas attiecības ar apkārtējo pasauli. Cilvēks jūtas labāk, ja ir patiess pats pret sevi. Žurnālā Materia Medica veselības centra "Vivendi" psihoterapeits dr. Tarass Ivaščenko stāsta par harmoniskas personības šķautnēm.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Panikas lēkmes veģetatīvās distonijas pavadā (ziņu portāls Delfi.lv, 2017)

Dr. Jānis Bušs (Psihiatrs)

Panikas lēkmes kā viens no veselīga un pilnvērtīga dzīvesveida traucējumiem bieži iet roku rokā ar veģetatīvās disfunkcijas pazīmēm. Ja izdodas saprast stresa iemeslu, panikas lēkmes var veiksmīgi novērst. Konsultē veselības centra "Vivendi" psihiatrs dr. Jānis Bušs.

 

Lasīt rakstu


Izdegšanas sindroms (žurnāls farmaceitiem Materia Medica, 2017)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Par izdegšanas sindromu pēdējā laikā daudz runā. Un tikai dažas valstis uzdrošinājušās atzīt šīs kaites izplatību un nopietnību. Ar izdegšanas sindromu var būt saistīta depresija, neirotiski un stresa izraisīti traucējumi, psihosomatiski traucējumi. Žurnālā "Materia Medica" veselības centra "Vivendi" psihoterapeits dr. Tarass Ivaščenko sniedz 21 ieteikumu, kā tikt galā ar šo kaiti. 


Ko darīt, ja jūti – sāc izdegt? (žurnāls Annas Psiholoģija, 2017)

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Žurnālā "Annas Psiholoģija" veselības centra “Vivendi” psihiatre dr. Inga Zārde izklāsta, kā rīkoties, ja jūti, ka sāc izdegt. Izdegšana nav kāds konkrēts punkts, kurā nonākot var pateikt: tikko izdegu, tagad man kaut kas jādara! 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Psihoterapija un zāles pret veģetatīvo distoniju (žurnāls farmaceitiem Materia Medica, 2017)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Kas ir veģetatīvā distonija, tās izpausmes, diagnostika un ārstēšana? Lai arī tā tiek dēvēta par 21. gs. slimību, tā pazīstama un aprakstīta ir jau sen, biežāk tā sastopama attīstītajās valstīs, kur ir ātrāks dzīves ritms, lielāks stress un augstāka labklājība. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kāpēc "man ir vientuļi" vietā cilvēki saka "Viss ir labi?" (žurnāls Ārsts.lv, 2016)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

“Kā jūs jūtaties?” – jautājums, ko uzdod katrs psihoterapeits. Jautājums, ko uzdodam cits citam ikdienā. Izsmeļošas atbildes vietā par emocionālo stāvokli un šī brīža pārdzīvojumiem parasti izdzirdēsiet īsu un skopu atbildi: “Viss ir kārtībā”, “Normāli”, – ja viens no šiem ir arī jūsu atbildes variants, šis raksts jums būs īpaši noderīgs," sava raksta ievadā žurnālā ārsts.lv norāda psihoterapeits un psihosomatiskās medicīnas speciālists Tarass Ivaščenko.

Rakstu aicinām lasīt šeit


8 iesīkstējuši mīti par psihiskām saslimšanām (žurnāls Veselība, 2016)

Dr. Inga Zārde (Psihiskās veselības aprūpes virziena vadītāja, psihiatre)

Mēdz teikt, ka Latvijā no padomju laikiem veselības jomā saglabājušās divas stigmas - onkoloģiskās un psihiskās saslimšanas. Par tām sabiedrībā joprojām valda aplami uzskati. Svarīgi lauzt šos mītus un apzināties, ka pshiskie traucējumi neskar tikai "cilvēkus tur", bet var piemeklēt ikvienu no mums. Žurnāla "Veselība" rubrikā "Mīti un patiesība" lasiet par tipiskākajiem pshisku saslimšanu mītiem. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Veģetatīvā distonija (žurnāls 36.6, 2016)

Dr. Tarass Ivaščenko (Psihoterapeits, psihosomatikas ārsts)

Veģetatīvā distonija gluži kā veikla zagle aiz sevis neatstāj fiziskus pierādījumus - to nevar konstatēt, veicot analīzes vai vienkārši apskatot vai iztaustot pacientu. Tāpēc dažkārt tai velta tādus apzīmējumus kā modes kaite vai izdomāta diagnoze. Tomēr šī slimība ir reāla un klātesoša. Atklāti par to, ka veģetatīvā ir viņu ikdienas pavadone jau gadiem, stāstījušas daudzas slavenības - Linda Leen, Renārs Kaupers, Gundega Skudriņa un citi. Nav grūti iztēloties, ka distonijas pacientu, kuri publiski par to nav vēstījušo ir vēl vairāk. Precīzas statistikas nav. Aptuvenas aplēses liecina, ka no veģetatīvās distonijas cieš 2-4 cilvēki no katriem 100. Visticamāk, katrs no mums pazīst kādu, kuram mēdz uznākt šai kaitei raksturīgas lēkmes - sirds aulekšo kā ārprātīga, ķermeni pārklāj sviedri, un tā vien šķiet, ka tūlīt gals būs klāt.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā Tev nav kauna! (žurnāls Annas Psiholoģija, 2016)

Būt tādam, kāds esi patiesībā, teikt to, ko domā, nevis to, ko no tevis gaida, īstenot nevis citu sapņus, bet savus bieži traucē KAUNS. Tas soļo pa mūsu dzīvi roku rokā ar vainas izjūtu un bailēm nebūt labam, bailēm tikt nesaprastam un izstumtam. Labā ziņa ir tā, ka arī ar pārmērīgu kaunu var cīnīties un to uzvarēt.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Ieraduma lielais spēks (žurnāls Veselība, 2016)

"Mēdz teikt, ka ieradumam ir liels spēks. Un tā ir tiesa! Turklāt visātrāk mūsu ikdienā iezogas tieši neveselīgi ieradumi. Lai ieviestu veselīgas tradīcijas, jāpieliek pūles. Psihoterapeiti teic, ka visu kaitīgo ieradumu cēlonis ir viens - nespēja pateikt nē. Kā likt ieraduma spēkam darboties savā labā, ikdieņā ieviešot veselīgas pārmaiņas?" Žurnāls "Veselība", rubrikā Psiholoģija, jūtu anatoomija.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Ēdiens valdīja pār mani (žurnāls Veselība, 2016)

Dr. Ilze Mežraupe (Sestule) (Psihoterapeite)

Psihoterapeites Dr. Ilzes Sestules pacientes vaļsirdīgā atzīšanās par cīņu ar anoreksiju. Personīgs stāsts, žurnālā "Veselība". "Mērdēt sevi badā un izsalkumā skriet kilometriem garus gabalus - tā es izdzīvoju pašorganizētu koncentrācijas nometni. Punktu uzvaras gājienam pielika skaitlis uz svariem, kas vēstīja - tu sver 37 kg. Attopies!" 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.