Psihiatrija / psihoterapija

Psihiatrija / psihoterapija

Psihiatrs ir speciālists ar medicīnisko izglītību, kurš nodarbojas ar psihisko traucējumu diagnostiku un ārstēšanu. Psihiskie traucējumi saistās ar izmainītu, traucētu kādu funkciju - psihisko (piem., domāšanas vai uztveres) vai uzvedības (piem. agresivitāte, atkarība, paškontroles zaudēšana). Galvenais normas kritērijs – ir spēja adaptēties. Ja cilvēks netiek galā ar ikdienas pienākumiem darbā vai savstarpējās attiecībās, nespēj iziet uz ielas vai izturēt vienatni, viņa dzīves kvalitāte cieš psihes darbības dēļ, ja viņš nespēj pats adekvāti parūpēties par sevi un atrodas psihiskas dekompensācijas stāvoklī, iespējams, runa iet par psihisku traucējumu vai slimību. Psihiatriskie resursi sevī ietver medikamentozo terapiju, psihoizglītošanu un atbalsta psihoterapiju.

Psihoterapeits ir ārsts ar medicīnisko pamatizglītību un papildus apmācību psihoterapijas metodēs. Visbiežāk ārsti psihoterapeiti strādā psihoanalītiski psihodinamiskajā psihoterapijā vai kognitīvi biheiviorālajā terapijā, kuras abas ir zinātniski pamatotas psihoterapijas metodes. Ārsti psihoterapeiti tāpat kā psihiatri var uzstādīt diagnozi un nozīmēt ārstēšanu, reizēm arī izrakstīt medikamentus, bet pamatā psihoterapeiti savā darbā balstās uz sarunterapiju.

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz