Akupunktūra

Akupunktūra

Akupunktūra jeb adatu terapija ir viena no senākajām nemedikamentozām metodēm cilvēka ķermeņa veselības atjaunošanai un palīdz plaša slimību klāsta ārstēšanai. Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode.

Mūsu organisms ir pašregulējoša sistēma, cilvēka darbību un pašsajūtu nosaka enerģijas plūsmas. Ja cilvēks ir slims, organismā veidojas enerģijas bloki, kas aizšķērso enerģijas plūsmu. Organisms ir vesels tikai tad, ja notiek brīva enerģijas cirkulācija.

Akupunktūra ir Ķīnas tradicionālās medicīnas metode, kas izmanto iedarbību uz cilvēka ādas virsmas bioloģiski aktīvajiem punktiem ar speciālām netraumatiskām adatām.

Akupunktūras punkti ir saistīti ar orgāniem vai orgānu sistēmām. Bioloģiski aktīvie punkti klāj visu mūsu ķermeni. Katram ir vietējie bioloģiski aktīvie punkti (BAP), kurus stimulējot, uzlabojumi un atjaunošana notiek konkrētās vietās, kurās jūtamas sāpes. Ir arī segmentārie (reģiona un vispārējie) BAP, kurus stimulējot, pozitīva iedarbība būs novērojama konkrētam ķermeņa reģionam.  Parasti adatu terapijas rezultātā rodas gan vietēja, gan segmentāra, gan vispārēja organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, tāpēc ārstēšana ar šo metodi ir tik efektīva.

Auss gliemežnīcā atrodamas zonas, kas ir saistītas ar mugurkaulu, krūšu kurvi, galvas smadzenēm, ausīm, acīm, rokām, kājām un pleciem, ka arī ar iekšējiem orgāniem. Aurikulārā terapija ir ātra un efektīva, jo, adatām iedarbojoties uz konkrētiem punktiem, signāli tiek raidīti pa taisno uz smadzenēm.

Zinot, kā un kādi akupunktūras punkti aktivizē vai palēnina enerģijas plūsmu konkrētos orgānos vai orgānu sistēmās, var uzlabot un regulēt orgānu darbību.

Cilvēka pašatveseļošanās potenciāls ir ļoti liels un palīdz uzturēt visus pašregulēšanas mehānismus, tādēļ svarīgi ir atgādināt organismam, kā pareizi funkcionēt, kas arī ir akupunktūras uzdevums. 

Adatu terapija uzlabo organisma adaptīvos mehānismus, paaugstina tā pretošanās spējas, stresa uzveikšanas spējas un tādā veidā paātrina atveseļošanās procesu. Tā veicina imūnsistēmas šūnu veidošanos, palielina sāpes remdējošo endorfīnu līmeni, maina izstrādāšanas mehānismu tām ķīmiskajām vielām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu. Akupunktūra muguras sāpju pacientiem ļauj ievērojami samazināt lietojamo pretsāpju medikamentu daudzumu.

Akupunktūra var palīdzēt, ja ir:

 • muguras sāpes (akūtas vai hroniskas)
 • sāpes kakla un plecu daļā
 • hroniskas galvassāpes
 • migrēna
 • hroniska iegurņa sāpju sindroms
 • sejas nerva neiropātija
 • augsts asinsspiediens
 • ginekoloģiskas saslimšanas (hormonālie traucējumi, menstruālā cikla traucējumi u.c.)
 • bronhiālā astma
 • alerģijas
 • ekzēmas
 • nātrenes
 • stresa izraisīti veselības traucējumi
 • veģetatīvās nervu sistēmas funkciju traucējumi u.c.

Tāpat akupunktūru var izmantot svara regulēšanai, adatām iedarbojoties uz attiecīgiem punktiem un akupunktūras kanāliem, notiek iedarbība uz smadzenēm, kur atrodas sāta un bada centri. Ar adatu terapijas palīdzību tiek noregulēta šo centru darbība  bremzēta bada un stimulēta sāta centra aktivitāte.

Adatu terapijas metode ir efektīva arī smēķēšanas atmešanas gadījumā.

Akupunktūra spēj ārstēt, kamēr organisms un orgānu sistēmas ir spējīgi funkcionēt.

     

              

Speciālisti, kas var palīdzēt:

Lai pierakstītos konsultācijām vai procedūrām veselības centrā “Vivendi”, aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies, sūtot e-pastu vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24 stundas pirms vizītes. Ja informēsiet veselības centra reģistratūru vēlāk par noteikto laiku, būs jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa pilnā apmērā!

Pieteikties vizītei


Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz