Dr. Jānis Bušs

Dr_Janis_Buss_psihiatrs_Vivendi_Centrs.jpg

Dr. Jānis Bušs

Psihiatrs

Konsultēju cilvēkus, kas cieš no dažādiem psihiskiem traucējumiem, kā arī iesaku preventīvos jeb aizsargājošos pasākumus, lai novērstu saslimšanas iespēju vai traucējumu tālāku attīstību. Veicu iepazīšanos ar pacienta medicīnisko un psihiatrisko vēsturi, izvērtēju pacienta vispārējo fizisko un psiholoģisko stāvokli, izmantoju dažādas diagnostiskās metodes. Sniedzu rekomendācijas par psihisko slimību un traucējumu profilaksi un psihiatrisko rehabilitāciju ņemot vērā šo traucējumu biopsihosociālo modeli. Kā arī konsultēju pacientu tuviniekus par savu piederīgo veselības stāvokli, kā arī pārrunāju tālāko ārstēšanas taktiku un viņu iespējas sekmēt pacienta veselības stāvokļa uzlabošanos.

Padziļināta interese par somatoformu, trauksmes, miega un stresa radītu traucējumu ārstēšanu, profilaksi un rehabilitāciju, personības traucējumu ārstēšanu un atpazīšanu, kā arī par smagu psihisku traucējumu agrīnas diagnosticēšanas iespējām. Tāpat padziļināta interese par aizspriedumu, attieksmes un stigmatizējošu aspektu izpēti saistībā ar psihiskās veselības jautājumiem sabiedrības un indivīda līmenī. Arīdzan rīkoju un vadu dažādus aizspriedumu mazinošus pasākumus un aktivitātes, piemēram, medicīnisko un psihiskās veselības īsfilmu festivālu “Medfest”, iesaistos Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās kampaņas nenoversies.lv aktivitātēs.


Izglītība

Rīgas Stradiņu universitātes Tālākizglītības fakultāte rezidentūra tiesu psihiatrijas eksperta specialitāte, 2016.g. – 2018.g.

Rīgas Stradiņu universitātes Tālākizglītības fakultāte rezidentūra psihiatrijas specialitātē, iegūts ārsta – psihiatra sertifikāts, 2011. g. – 2015.g.

Latvijas Ārstu biedrībā iegūts sertifikāts praktizēt alkohola, narkotisko un psihotropo vielu ietekmes pārbaudes metodē 2015.g.

RSU Medicīnas fakultāte iegūts ārsta grāds, 2005. g. – 2011. g.    

Pedogoģiskā aktivitāte rezidentūras ietvaros medicīnas jomas studentiem, kā arī nodarbību un semināru vadīšana sociālās aprūpes darbiniekiem psihiatriskās rehabilitācijas un aprūpes iestādēs.

Regulāra piedalīšanās un zināšanu papildināšana dažāda līmeņa konferencēs un kongresos Latvijā un ārvalstīs psihiatrijas, psihoterapijas un citās jomās.


Profesionālā pieredze

Ārsts - psihiatrs VSIA „Slimnīca „Ģintermuiža”” Ambulatorais dienests, 2015.g. – pašlaik

Ārsts – psihiatrs VSIA „Slimnīca „Ģintermuižas”” Uzņemšanas un intensīvās terapijas nodaļa, 2015.g. – pašlaik 

Ārsts – psihiatrs VSIA „Slimnīca „Ģintermuižas”” Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļa pieaugušām personām 2015.g. – pašlaik 

Ārsts – rezidents psihiatrijas specialitātē VSIA „Slimnīca „Ģintermuiža””, 2013.g. – 2015.g. 

Darba pieredze neirotisku un garastāvokļu (afektīvu) traucējumu stacionārā, uzņemšanas nodaļā, psihiskās veselības dienas stacionārā, ambulatorajā dienestā, bērnu psihiatrijas, narkoloģijas, Minesotas programmas un pusaudžu narkoloģiskās motivācijas nodaļā

Ārsts – rezidents VSIA „Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs”, 2011.g. – 2013.g.         

Darba pieredze neirotisku traucējumu un subakūtā nodaļā, psihisko traucējumu dienas stacionārā multiprofesionālā komandā, akūto traucējumu stacionārā nodaļā, uzņemšanas nodaļā

Datu ievades operators VSIA „Slimnīca „Ģintermuiža””, 2010.g. – 2014.g. 

Medicīnas māsa Rīgas slimnīca „Bikur Holim” Paliatīvās terapijas un hroniski slimo rehabilitācijas nodaļa, 2009.g. – 2011.g.


Dalība biedrībās un asociācijās

Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas prezidents, kopš 2014. gada

Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas valdes loceklis, kopš 2012. gada

Latvijas Psihiatru asociācijas biedrs, kopš 2011. g. 


Publikācijas/video

Publikācija: Stress, panikas lēkmes, veģetatīvā distonija... Novērtē sevi!


Valodu prasmes

Latviešu un krievu valoda

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz