Zane Rožkalne

Zane_Rozkalne_fizioterapeite_Vivendi_Centrs.jpg

Zane Rožkalne

Fizioterapeite

Katra cilvēka dzīve un tās sarežģījumi ir absolūti unikāli. Tāpat kā nav divu vienādu dienu gadā, nav divu vienādu cilvēku. Fizioterapiju redzu kā posmu cilvēka dzīvē, kurā viņš var saņemt nepieciešamo profesionālo palīdzību fiziskās kondīcijas uzlabošanā (nereti arī psihiskās jeb mentālās) un ikdienas funkcionēšanas traucējumu mazināšanā. Citkārt šis posms ir īsāks – tikai konsultācija un iespējams pāris nodarbības, citkārt – posms un sadarbība var ilgt vairākus mēnešus un pat gadus. Spēja pacientu uzklausīt, izprast šim brīdim būtiskāko, kopīgi izvirzīt īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, kā arī veicināt pacienta līdzestību un pašefektivitāti ir būtiskākās veiksmīgas terapijas sastāvdaļas. Pakāpeniski, apzināti un jēgpilni virzīties uz cilvēka pašsajūtas un dzīves kvalitātes uzlabošanu! 


Izglītība

Fizioterapeita kvalifikācija (RSU), 2012. gadā

Veselības zinātņu maģistra grāds veselības aprūpē (RSU), 2015. gadā

Studijas Medicīnas doktorantūrā (RSU), 2016. gads – pašlaik

Regulāras apmācības fizioterapijas specialitātes kvalitātes celšanā, aktīva dalība Latvijas un ārvalstu rehabilitācijas konferencēs, veselības aprūpes speciālistu apmācību vadīšana un darbs ar studentiem gan Rīgas Stradiņa universitātē, gan Daugavpils universitātē.


Profesionālā pieredze 

Bakalaura studiju laikā - prakse Latvijas un Vācijas klīnikās un privātās rehabilitācijas iestādēs;

Darbs Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikā, no 2012. – 2019. gadam

Privātā prakse – darbs gan ar pieaugušajiem, gan pusaudžiem, no 2013. gada

Strādāju gan ar bērniem, tai skaitā, zīdaiņiem, gan – pieaugušajiem. Pieredze darbā ar pacientiem, kuriem ir stājas traucējumi, skolioze, muguras un locītavu sāpes, neiromuskulārās saslimšanas (t.sk. Dišēna muskuļu distrofija, spinālā muskuļu atrofija), bronhiālā astma, cerebrālā trieka, dažādas ģenētiskās saslimšanas, ar novecošanu saistīti veselības traucējumi, ortopēdiskas vai neiroloģiskas problēmas, mentālie traucējumi, u.c.


Publikācijas/video

VIDEO: Fizioterapija mentālajai veselībai - apzinātā vingrošana

VIDEO: Elpošanas vingrojumi plaušu veselībai

Publikācija: Nomākta garastāvokļa novēršanai – fiziskās aktivitātes

Dalība LR1 raidījumā "Kā labāk dzīvot": Sāpju iemesli un iespējas tās efektīvi novērst

Dalība Slimību profilakses un kontroles centra rīkotajā ekspertu diskusijā: "Veselības aprūpes darbinieku drošība: prioritāte pacientu drošībai"

Publikācija: Skolioze – vairāk kā tikai asimetriska stāja


Valodu prasmes

Latviešu, krievu un angļu valoda, kā arī vācu valoda sarunvalodas līmenī. 

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu «Piekrītu», jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs jebkurā laikā varat atcelt savu piekrišanu, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Izvērsts Privātuma Politikas apraksts pieejams šeit.zzz